864557858

Programų įlaužimas

By: | Tags: | Comments: 0

programų įlaužimas

Būna, kad vartotojai nori naudotis kompiuterine programa, bet mokėti už ją ne. Nenaudėliai įsigudrina išnaudoti demonstracines versijas. Jei programa veikia 30 parų, tai 31-ąją programos naudojimo dieną kompiuterio laikrodis būdavo atsukamas atgal ir programa veikdavo toliau. Tačiau dabar toks nulaužimo variantas turėtų nebeveikti. Tai neteisėta, bet nemokama. Dar didesni nenaudėliai skelbia šių programų kodus arba įlaužimo priemones internete, šykštuoliai vartotojai juos parsisiunčia ir taip “legalizuoja“ savo programas. Tai vadinama programų nulaužimu. Programų įlaužimo priemonių (CRACK) nesunkiai galima rasti internete, pasinaudojus kokia nors paieškos sistema. Pavyzdžiui, sistemos paieškos laukelyje įrašoma download Nero6 crack ar pan. (reikia rašyti tikslų programos pavadinimą ir versiją). Paieškos sistema suras nemažai interneto svetainių, iš kurių parsisiųsti programų įlaužimo riemonių. Kartu su įlaužimo priemone parsisiunčiama ir naudojimosi instrukcija. Paprastai įlaužimo programėlė įrašoma į įlaužiamos programos katalogą ir paleidžiama. Visą kitą atliekama automatiškai.

 

Be įlaužimo priemonių internete galima rasti ir programų serijinių numerių, programą paprasčiau ir saugiau įlaužti įrašius serijinį jos numerį. Parsisiųstas serijinis numeris įrašomas programos diegimo metu arba vėliau. Programa negali nustatyti ar tai pirktas serijinis numeris ar ne, tačiau yra gudrių programų, kurių nenaudėliams taip apgauti ir nepavyksta, pavyzdžiui, programa WebZip. Ji išsaugo savo serveryje informaciją apie konkretų panaudota serijinį numerį ir to paties numerio kitą kartą panaudoti nepavyks. Tokio tipo apsaugą tenka įlaužti – panaudoti kokią nors specialią programą. Nedorėliams ne visada tai pavyksta.

 

Yra dar vienas programų įlaužimo būdas – parsisiųsti serijinių numerių generatorių (Keygen). Šį būdą galima pasirinkti tada kai programa reikalauja rakto, kuris, pavyzdžiui, priklauso nuo programos serijinio numerio, vartotojo vardo ar pan. Generatorius generuoja raktą, raktas įrašomas į atitinkamą programos laukelį ir programa dirba kaip legali.

Koks programos įlaužimo būdas pasirenkamas, priklauso nuo programos apsaugos tipo ir nuo pasiūlos internete.