864557858

Duomenų atkūrimas

Kietųjų diskų talpa sparčiai didėja, o jų patikimumas šiektiek mažėja. Tą sąlygoja daugelis veiksnių: didėjant disko apimčiai, siaurėja duomenų įrašymo plotas, sudėtingėja elektronika, naudojama pigi žaliava detalėms bei nauji techniniai sprendimai, kuriuos pilnai testuoti tenka galutiniams vartotojams. Duomenų saugumo garantija – pastovus kasdieninis duomenų kopijavimas, į išorinius įrenginius, kaip į kompaktinius diskus, USB laikmenas ar dar į išorinį standujį diską.

Žmogus, niekada nesinaudojęs kompiuteriu, nepatikės, kaip vieno klaviatūros ar pelytės klavišo paspaudimas gali pakeisti gyvenimą. Vienintelis klaidingas judesys ir žiūri kad visos valandos, dienos ar net viso gyvenimo darbas dingo ir iškeliauja į kibernetinį rojų.

Tačiau ne viskas kas dingsta iš kompiuterio ar ištrinama yra prarandama amžiams. Iš tikrųjų įmanoma atkurti duomenis iš seniai ištrintos šiukšlinės, senojo kietojo disko kuris sugedo ir buvo nepataisomas ar buvo jūsų standusis diskas, SD kortelė ar USB laikmena suformatuotas ar ištrinta, taip pat galima atkurti ištrintas SMS žinutes. Tačiau 100 proc. garantijos, kad jie bus atkurti nėra.

 

Praktika. Turbūt pažįstama situacija, kai dingsta duomenys, ar netyčia juos ištrinate? Kai taip nutiks prieš puldami į paniką ir nerdami stačia galva į internetą duomenų atkūrimo programos parsisiųsti, pirmiausia pasirūpinkite, kad padėtis ne pablogėtų dar labiau.

 

Jeigu esate tikri, kad duomenis ištrynėte, jokiu būdu nepaleiskite jokios programos, skirtos duomenims išsaugoti ten, kur buvo laikomas ištrintas failas – pavyzdžiui, kompiuterio kietajame diske, USB laikmenoje ar atminties kortoje. Nes kitaip galite užrašyti naujus duomenis ant tų kuriuos buvo galima atkurti.