864557858

Naujo kompiuterio projektavimas

?????????????????

 

Teorija. Kompiuterio projektavimas – tai protingas procesoriaus, aušintuvo, pagrindinės plokštės, vaizdo plokštės, standžiojo disko, optinio kaupiklio (DVD-RW, BlueRay diskų), korpuso, monitoriaus, kitų gal net nebūtinų įtaisų parinkimas ir apskaičiavimas, kiek visa tai kainuos.

Žodžiai „kompiuterio projektavimas“ skamba didingai. Vaizduotėje matome žmogų, apsikrovusį popieriais, rūsčiu veidu, su liniuote rankoje. Viziją sustiprina tai, kad aukštosiose mokyklose yra kompiuterinių sistemų projektavimo/kompiuterinių tinklų projektavimo disciplina. Atrodo sudėtinga, bet taip deja nėra. Norint tinkamai suprojektuoti kompiuterį, užtenka žinoti atsakymus į du paprastus klausimus:

  • Kam kompiuteris skirtas;
  • Kiek tam yra pinigų.

Kam galima naudoti kompiuterį, tai vėlgi yra aukštosios mokyklos tema, bet viskas ne taip ir sudėtinga, kaip atrodo, nes nelabai tikėtina, kad Jūs ruošiatės kompiuteriu valdyti plieno gamybos ar dujų gavybos liniją. Tiesa, gali tekti valdyti naikintuvą ar kosminį laivą, bet tik žaidimuose. Paprastiems mirtingiesiems prireikia tik dviejų rūšių kompiuterių: galingų ir ne. Iš esmės visiems reikia galingų, bet jie yra brangesni, todėl kompiuterių vartotojai ir pasidalina į dvi stovyklas. Žvelgiant kitu aspektu, žmonės tik įsivaizduoja, kad jiems reikia galingų kompiuterių, o iš tikrųjų taip nėra, nes tų kompiuterių pajėgumą jie panaudoja visokiems niekams.

Kada galingas kompiuteris nebūtinas? Jei kompiuteriu bus dirbama, o ne žaidžiama, pinigų švaistyti neverta. Tekstų rinkimui, darbui su ne itin sudėtinga grafika, buhalterijai, skaičiavimams, duomenų bazėms, mokymuisi, mokomosioms programoms, kompiuterinėms enciklopedijoms, naršymui po internetą, filmams, muzikai ir nesudėtingiems žaidimams pakaks ir nelabai galingo bei nebrangaus kompiuterio.

Kada reikalingas galingas kompiuteris? Su tokiu kompiuteriu galima daryti viską, ką ir su negalingu, bet galingas aparatas galės apdoroti sudėtingą grafiką, vaizdo įrašus ir, aišku, jis puikiai tiks žaidimams. Žaidimai visada pasižymėjo geru apetitu kompiuterio ištekliams, ne išimtis ir šiuolaikiniai žaidimai. Žaidimo metu vaizdas kompiuterio ekrane turi būti labai įtikinamas, kad prikaustytu vartotoją prie kompiuterio. Be to, tie puikieji vaizdai, turi greitai keistis, o tai kompiuterį, ypač jo vaizdo plokštę itin apkrauna. Žaidimai yra kompiuterinės technikos plėtojimo variklis. Galingas kompiuteris gali būti vos ne dvigubai ar daug daugiau brangesnis nei paprastesnis. Vartotojas turėtų apsispręsti ar nori mokėti 1000 Lt daugiau, vien dėl to, kad žaidžiant kompiuterinį žaidimą jaustųsi kaip filmo siužete (su visais jam reikiamais efektais).

Koks kompiuteris yra galingas? Galingo kompiuterio požymiai – tai galingas procesorius, didelė operatyviosios atmintinės talpa, gera vaizdo plokštė. Skaitinė šių dydžių vertė labai greitai keičiasi, kompiuterinė technika taip sparčiai tobulėja kaip Opel‘is rūdija. Todėl šiandien galingas kompiuteris po pusmečio bus laikomas nebegalingu. Ne dėl to, kad jis susilpnės, bet dėl to, kad atsiras galingesnių, bus sukurtų naujų žaidimų ir programų, kurios vargiai veiks metų ar pusės metų kompiuteryje. Tai yra moralinis kompiuterio susilpnėjimas. Automobiliai, kompiuteriai, kosmetika, apatinis trikotažas nėra labai gera piniginė investicija ir tik du pastarieji dalykai žmogų padaro gražesnį. O galiausiai gera žinoti, kad pagaliau pasiekta tiesa ir panaikinta mokesčių lengvata taikyta tik kompiuterių pirkėjams.

Kiek kainuoja kompiuteriniai žaidimai ir kitos pramogos? Atsakymas labai paprastas: žaidimai ir pramogos yra brangesnės už patį kompiuterį. Galbūt skamba kvailai, bet taip yra.

Projektuojant kompiuterį, būtina žinoti, kokios kompiuterio detalės egzistuoja šioje ašarų pakalnėje. Kaip sužinoti kompiuterių technines charakteristikas? Parduotuvės nuolankūs konsultantai Jums duos šūsnis kompiuterių kainininkų, bei gražia paukščių kalba paaiškins kuo skiriasi skirtingų komplektacijų kompiuteriai. Svarbu nepasimesti ir jei tik turite galimybę vestis į parduotuvę patikimą asmeninį konsultantą, patariame šia galimybe pasinaudoti. Tuomet Jūsų asmeninis konsultantas didvyriškai apsaugos Jus ir Jūsų piniginę nuo tiesioginio marketingo strėlių.