864557858

Nešiojamų kompiuterių remontas

 

nešiojamų kompiuterių remontas


Nešiojamasis kompiuteris yra toks kompiuteris, kuris suprojektuotas pernešti jį iš vienos vietos į kitą. Nešiojamieji kompiuteriai taip pat yra vadinami PC (angl. portable computer). Pirmieji tokie kompiuteriai iš pradžių buvo negražia įvardinami „bagažiniais“, kadangi buvo gana dideli. Pagrindinė to priežastis – CRT monitoriaus būtinybė, nes tada LCD dar nebuvo pakankamai ištobulinti.

Pirmas toks kompiuteris buvo Xerox Note Taker, sukurtas 1976 metais Xerox PARC kompanijos. Tačiau jis liko prototipu ir niekada nebuvo išleistas į rinką. Pirmas masinės produkcijos nešiojamasis kompiuteris buvo Osborne 1.

Nešiojamieji kompiuteriai yra skirstomi ir į labiau specifinius terminus pagal jų dydį ar kitas savybes (pavyzdžiui, skreitiniai, delniniai arba kišeniniai kompiuteriai).

Lyginant stacionarius ir nešiojamus kompiuterius galima išskirti šiuos pagrindinius skirtumus:

Kaina bei parametrai.  Dažniausiai stacionarių kompiuterių būna mažesnė neipanašių parametrų nešiojamų kompiuterių kaina. Kainų skirtumą lemia nešiojamų kompiuterių pagrindinės plokštės bei ekrano didesnė kaina.

  1.  Stacionarų kompiuterį yra daug paprasčiau ir pigiau atnaujinti negu nešiojamą kompiuterį. Stacionaraus kompiuterio detales yra papraščiau pakeisti, didesnis detalių pasirinkimas, didesnė suderinamumo galimybė tarp senesnių ir naujų detalių.
  2.   Kaip jau minėjome stacionaraus kompiuterio detalių pasirinkimas yra kur kas didesnis, taip pat jas lengviau pakeisti, dėl to sugedus kažkuriai stacionaraus kompiuterio detalei ją yra kur kas pigiau pakeisti negu sugedusią nešiojamo kompiuterio detalę.

Kompaktiškumas. Vienas didžiausių nešiojamų kompiuterių privalumų yra galimybė juos lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą bei galimybė naudoti juos be elektros energijos (dingus elektrai galima prarasti svarbius duomenis iš stacionaraus kompiuterio).

Pagrindiniai nešiojamų kompiuterių gedimai:

Pagrindinės plokštės gedimai

Ekrano gedimai

Maitinimo, USB ir kitų lizdų gedimai

Kompiuterio mechaninis valymas, „terma“ pastos keitimas

Vaizdo plokštės gedimas

Kietojo disko gedimas

Operacinė sistema (Windows, Linux)

Operatyviosios atmintinės gedimai