864557858

Stacionarių kompiuterių remontas

 

 

stacionarių kompiuterių remontas
Vienas iš Merfio dėsnių teigia: „kažkas dvokia – chemija, žalias ir juda – biologija, neveikia – fizika“. Kompiuterio viduje galioja visi elektros, optikos, mechanikos, termodinamikos ir kiti fizikos dėsniai. Jei koks nors kompiuterio mazgas neįtinka kuriam nors fizikos dėsniui, laimi fizika ir kompiuteris sugenda. Kompiuteris yra gana patikimas aparatas, jį visada galima sutaisyti, tiesa, tam gali tekti pakeisti visas kompiuterio detales.

Gedimų šalinimo strategija paprasta: nustatomas gedimas ir jis pašalinamas. Kas gali būti paprasčiau? Kompiuterį sudaro techninė ir programinė įranga, todėl gedimai taip pat būna techniniai ir programiniai. Prieš pradedant remonto darbus, reikėtų išsiaiškinti, koks tai gedimas, nes programinis gedimas su atsuktuvu netvarkomas. Kvaila ardyti ar keisti klaviatūrą, kai ja nepavyksta rašyti lietuviškai. Taip pat kvaila tikėtis rasti programą kuri absoliučiai pašalinti standžiojo disko (geriau žinomo kaip „hardo“) bloguosius sektorius – diskai taptų amžini. Jei paviršius subraižytas, jokia programa jo neužgydys.

Tvarkant kompiuterio gedimus, reikia vadovautis intuicija, logika ir sveiku protu! Būtina kompiuterių inžinieriaus sėkmės sąlyga – žinios. Galite būti genijai, bet nežinodami, kaip atrodo kokia nors detalė, kaip ji veikia, ir kaip ją remontuoti, kompiuterį tik visiškai sugadinsite. Mūsų komandai yra tekę matyti psiaudo inžinierių, kurie pamatę kompiuterio pranešimą „INVALID SYSTEM DISK“, griebiasi atsuktuvo ir nukėlę standžiojo disko dangtį, dairosi, ar nenukritęs koks laidas. O juk disko korpusas hermetiškas…

Labai svarbu tiksliai nustatyti gedimą ir taisyti tai, ką tikrai reikia. Reikia atskirti, kas sugedo: „geležis“ (techninė įranga) ar programos. Programinės įrangos gedimų šalinimo priemonės yra klaviatūra, pelė ir kompaktiniai diskai (CD) su programomis. Programinių gedimų remontas nekainuoja nė cento, aišku jei remontuojate patys. Dažnai geriausias programinės įrangos remontas – programos diegimas iš naujo. Išderintos programos tvarkymas gali trukti valandą ar ilgiau, programos diegimas iš naujo – kokias 5 min. Nereikia būti didvyriais nebent nemėgstate eiti trumpiausiu keliu arba neturite prieigos prie reikiamos programos.

Techniniai gedimai nėra malonūs, jų remontas kainuoja. Kompiuterio detales paprastai neremontuojamos, bet keičiamos kitomis, yra išlygų, tačiau bet kokiu atveju techninius gedimus geriau palikti profesionalui.

Būna įvairių kompiuterio gedimų. Kompiuteris gali visiškai neveikti, gali veikti, bet neveiks arba blogai veiks kokia nors detalė, gali nepavykti paleisti operacinės sistemos, gali neveikti arba blogai veikti kokia nors programa, kompiuteris gali dažnai strigti, gali dirbi per lėtai dirbti. Skirtingai nei televizorius, kompiuteris nėra saugus, po jį gali landžioti „hakeriai“ ar šmirinėti virusai. Kompiuteris gali pats sugesti, gali būti tyčia ar netyčia sugadintas.

Kai nusprendžiate tvarkyti kompiuterį, tam reikia pasiruošti:

  • Išsiaiškinti ar kompiuteryje nėra svarbių duomenų. Kvaila, jei žioplas meistras suformatuos diską su įmonės buhalteriniais duomenimis, kuriuose buhalteris vedė 5 metus. Jei buhalteris po tokio „remonto“ fiziškai susidoros su meistru, nieko stebėtino. Todėl prieš atiduodant kompiuterį taisymui praneškite meistrui, kad jis išsaugotų jūsų duomenis.
  • Neužtenka išsiaiškinti, ar yra svarbių duomenų, reikia padaryti jų kopijas. Jei numatomas rimtas remontas duomenis turi būti išsaugoti diskelyje, kompaktiniame diske (CD), USB laikmenoje, išoriniame kietajame diske, kitame kompiuteryje, virtualiame diske arba kibire su šaltu vandeniu, kad po remonto būtų galima jūsų duomenis sugražinti į kompiuterį.
  • Negalima pačiam ardyti detalių, kurių garantinis laikotarpis dar nepasibaigęs. Pardavėjas, pamatęs pažeistus garantinius lipdukus, detalių nekeis. Neveikiant garantiniam prietaisui, būtina reikalauti iš garantinio aptarnavimo organizacijos jį pakeisti.
  • Jei tiksliai nežinoma, kaip elgtis su vienu ar kitu kompiuteriniu prietaisu būtina dokumentacijoje ar internete perskaityti to įrenginio aprašymą.
  • Dirbant su kompiuteriu keiktis galima tik tada, kai labai susinervinama. Keikimasis nėra gero tono ženklas, jis, beje, kompiuteriui nekenkia, bet erzina aplinkinius. Tačiau kai labai nesiseka, keiktis netgi būtina. Prireikus keiktis galima netgi rusiškai ar angliškai (šiuo klausimu galima konsultuotis su santechnikais).

Pagrindinės plokštės gedimai

Maitinimo bloko gedimai

Vaizdo plokštės gedimai

Kietojo disko gedimas

Operacinė sistema (Windows, Linux)

Mechaninis kompiuterio valymas

Operatyviosios atmintinės gedimai