864557858

Kietojo disko gedimas

 

kietasis diskas

 

 

Teorija. Standžiojo disko veikimo esmė magnetinis laukas. Disko paviršiuje yra sužymėti takeliai ir tam tikros takelių sritys yra arba įmagnetinamos arba ne.

Standžiojo disko darbo nesklandumus galima suskirstyti į dvi grupes: į gedimus, atsiradusius tarsi be priežasties ir atsiradusius kompiuterį patobulinus, paremontavus, pervežus ar net pernešus į kitą kambarį. Visi pastarieji gedimai paprastai būna sutvarkomi, jie dažniausiai atsiranda ne dėl standžiojo disko kaltės, bet dėl žmogaus, prikišusio nagus prie kompiuterio, darbo nesklandumų. Standusis diskas čia niekuo dėtas. Pirmojo tipo gedimai nieko gero nežada, paprastai tenka patuštinti banko sąskaitą arba pradėti pinigų kaulijimo iš tėvų kampaniją, ir nebūtinai diskui, gali tekti juos skirti ir pagrindinei plokštei.

Praktika. Jei kompiuteris neaptinka standžiojo disko, nieko baisaus, čia gali būti keletas sprendimo variantų. Disko dar nederėtų išmesti. Šis atvejis dažnas bandant prijungti prie kompiuterio dar vieną diską, kompaktinių diskų įtaisą pareguliavus BIOS sistemą, pakeitus pagrindinę plokštę ir dažnai pasitaiko surenkant kompiuterį. Kaip žinoti, kad standusis diskas neaptinkamas? Tai išduoda vaizdelis, matomas paleidžiant kompiuterį ir kompiuterio, aišku net arkliui, nepavyksta paleisti.

Pradžioje reiktų atsiminti kas buvo pastaruoju metu daryta su kompiuteriu ir taip bandyti atsekti galus.

Ar buvo parinkti nauji BIOS sistemos nustatymai?

Ar įjungtas IDE valdiklis?

Ar gerai prijungti duomenų ir maitinimo kabeliai?

Ar gerai nustatyti trumpikliai?

Taigi aptarėme “neskausmingus” atvejus, kai nerandamas standusis diskas, juos paprasta pašalinti, ir tai daug nekainuoja. Tikimės tai, kas bus parašyta toliau, skaitysite dėl bendro išsilavinimo, o ne drebančiais pirštais vedžiosite “žiurkę” eilutėmis. Avariniu atveju nesisielokite, galbūt nusipirksite didesnės talpos diską, galbūt senąjį (HDD) diską pakeisite tobulesniu (SSD) disku, o galbūt galioja garantinis talonas.

Kompiuterio kietasis diskas

HDD gedimai skirstomi į mechaninius ir programinius.
Mechaniniai gedimai gali įvykti dėl fizinių pažeidimų, gamyklinio broko bei dalių susidėvėjimo.
Kietojo disko taisymas labai brangus (kaina nuo 500lt iki 2000lt). Reikalinga speciali įranga diagnostikai ir gedimų šalinimui.
Programinės klaidos gali „įsivelti” dėl kenkėjiškų programų (virusų), dalių susidėvėjimo ar vartotojo kaltės. Tokie gedimai šalinami pasitelkus spec. Programinę įrangą ir ilgametę patirtį.