864557858

Maitinimo bloko gedimai

Maitinimo blokas

Teorija. Kompiuterio viduje sukasi diskai, ventiliatoriai, informacija koduojama elektros impulsais, per procesorių ir kitus mazgus teka elektros srovė ir t.t. visam šiam procesui reikalinga energija. Kompiuterio galia (tiksliau jį maitinančios srovės galia) yra 200-650 W. Tai nėra mažai – užtektų kad jus gerai pakratytų. Kompiuterio maitinimo blokas turi gauti 220 V įtampą.

Praktika. Kompiuterio maitinimo sistemos sutrikimus nesudėtinga nustatyti ir pašalinti, bet tai gali šiek tiek kainuoti.

  • Ar kompiuterio maitinimo blokas gauna įtampą? Į maitinimo bloką įjungtas maitinimo kabelis dar nereiškia, kad juo teka energija. Gali būti blogas šakutės lizdas, blogas kabelis, kabelis gali būti blogai įjungtas.
  • Ar niekas „netrumpinama“? Maitinimo blokas 220 V įtampą sumažina iki 12 V, 5 V ar 3,3 V, kuri ir maitina įvaisius kompiuterio įtaisus. Jei kurioje nors vietoje vyks trumpas sujungimas, srovė kompiuterio grandinėje sustiprės ir atsiras pavojus, kad kas nors sudegs. Kad taip nenutiktų maitinimo blokas automatiškai atjungs elektros energijos tiekimą ir kompiuteris nerodys jokių gyvybės ženklų. Įtarimą gali padidinti tai, kad įjungiant kompiuterį, kompiuterio signalinės lemputės žybteli ir truputi pasisuka ventiliatoriaus sparneliai, nors to gali ir nebūti.
  • Ar veikia kompiuterio įjungimo mygtukas? Kompiuteris įjungiamas ir išjungiamas mygtuku esančiu kompiuterio priekyje. Mygtukas dviem laidais sujungtas su pagrindinės plokštės jungtimi, prie kurios paprastai parašyta ATX-SW ar kas nors panašaus. Gali būti blogas mygtukas arba laidai. Laidai gali būti visai neprijungti prie plokštės, tada mygtuką galite spaudinėti kiek tik norite, kompiuteris nerodys jokių gyvybės ženklų.
  • Ar veikia kompiuterio maitinimo blokas? Tai skaudžiausias šios gedimų grupės gedimas. Keičiant maitinimo bloką teks pakratyti piniginę Mėgėjiškomis priemonėmis suremontuoti maitinimo bloką beviltiška. Maitinimo blokams galioja gamintojų garantijos, keičiant maitinimo bloką privalu atsižvelgti į jo galią (maitblopkio galios foto su nuorodą į galią.)

Šio bloko galia 400 W todėl vietoj jo prijungti silpnesnį bloką būtų rizikinga. Toks blokas gali nepatenkinti kompiuterio energetinių poreikių, ko pasakoje kompiuteris nors ir įsijungs, tačiau dažnai „persikraudinės“ arba išsijungs iš viso.

 

PERSPĖJIMAS! Negalima ardyti kompiuterio maitinimo bloko, kai jis pajungtas prie įtampos šaltinio, nes tai pavojinga gyvybei. Tikrai. Geriau jo išviso neardyti…