864557858

Operacinė sistema (Windows, Linux)

 

operacinės sistemos

Teorija. Operacinė sistema yra pagrindinė kompiuterio programinės įrangos dalis. Operacinė sistema valdo techninę bei programinę kompiuterio įrangą, tarpininkauja tarp žmogaus ir kompiuterio. Kol operacinė sistema neįdiegta, su kompiuteriu nieko, išskyrus operacinės sistemos diegimą, neįmanoma nuveikti. Populiariausios yra „Microsoft“ sukurtos operacinės sistemos, kurių pavadinimas prasideda žodžiu „Windows“. Šios operacinės sistemos geros, bet brangios. Galima naudoti nemokamą Linux operacinę sistemą, bet ši sistema neįprasta „Microsoft“ programų vartotojams.

  1. Operacinė sistema paleidžiama įjungus kompiuterį ir baigia darbą jį išjungus. Gali nutikti taip, kad operacinė sistema savo darbo nepradeda. Tada galima pasirinkti operacinę sistemą paleisti avariniu režimu (SAFE MODE), tokiu atveju paleidžiami tik pagrindiniai failai ir tvarkyklės, reikalingos minimaliam kompiuterio darbui. Operacinės sistemos
  2. paleisčiai trukdančios programos ar tvarkyklės nebus paleistos. Jas pašalinus, galima bandyti paleisti kompiuterį įprastu būdu. Jei pašalinti sisteminiai failai, kompiuterio avariniu režimu paleisti nepavyks.

Pasirinkus SAFE MODE WITH COMMAND PROMT, kompiuteris bus paleidžiamas tik su būtiniausiais failais be grafinės sąsajos.

Pasirinkus ENABLE VGA MODE, operacinė sistema paleidžiama VGA režimu. Taip kompiuterį reiktų paleisti tada, kai jo negalima normaliai paleisti dėl blogo vaizdo tvarkyklių ar nustatymų.

Paleidžiant operacinę sistemą išvardytais būdais, paleistis vykdoma iš standžiojo disko (HDD). Kompiuterį pavyks paleisti tik tuo atveju, jei standžiajame diske esanti operacinė sistema bus veikli.

Jeigu kuriuo nors būdu nepavyksta nieko sutvarkyti, tada reikėtų kreiptis pas kompiuterių meistrą.