864557858

Operatyviosios atmintinės gedimai

 

Operatyvioji atmintinė

 

 

Duomenys, su kuriais dirba procesorius, yra laikomi operatyviojoje atmintinėje. Operacinės sistemos paleidimas yra nekas kita, kaip tam tikrų duomenų ir komandų perkėlimas iš standžiojo disko (HDD) į operatyviąją atmintinę. Taip pat dirba ir kita programinė įranga, todėl operatyviosios atmintinės darbo efektyvumas labai svarbus. Svarbu ir tai, kad kompiuteryje būtų pakankamai operatyviosios atmintinės.

Operatyviojo atmintinė gera tuo, kad retai genda. Pardavėjai teigia, kad gamybinio broko pasitaiko tik keliuose procentuose operatyviosios atmintinės lustų. Iš rikiuotės operatyvioji atmintinė irgi išeina gana retai. Be to, operatyviajai atmintinei nereikia jokių tvarkyklių, operacinė sistema ją įsisavina automatiškai. Problemų kyla tik dėl operatyviosios atmintinės parinkimo ir, aišku, dėl jos talpos.

Bene vienintele operatyviosios atmintinės techninė problema – tai netinkamas jos įmontavimas į pagrindinę kompiuterio plokštę. Neapsižiūrėjęs technikas gali tiesiog nepakankamai gerai įstumti atmintinės plokštę, kompiuteris apie tai praneša pypsėdamas.