864557858

Vaizdo plokštės gedimai

vaizdo plokštė


Teorija.
Vaizdo plokštė yra įtaisas formuojantis vaizdą monitoriaus ekrane. Vaizdo plokštė statoma į AGP arba PCI‘E lizdą. Yra kompiuterių kuriuose vaizdo plokštė integruota į pagrindinę plokštę, tokie kompiuteriai tinka darbui, bet nelabai tinka žaidimams, nes nepatenkina žaidimo keliamų reikalavimų. AGP lizdas pasižymi didele duomenų perdavimo sparta ir per šiaurinį tiltelį yra tiesiogiai sujungtas su procesoriumi bei operatyviąja atmintimi. Vaizdo plokštėje būna įmontuotas atskiras vaizdo procesorius, vaizdo atmintis ir kt.

  1. Vaizdo plokštės fizinis gedimas mažai tikėtinas. Plokštė gali blogai veikti žaidžiant žaidimus, dėl jos gali strigti kompiuteris, bet kad dėl vaizdo plokštės gedimo kompiuteris nerodytų jokių gyvybės ženklų, mažai tikėtina. Daug didesnė tikimybė, kad vaizdo plokštė gerai neįstatyta į lizdą arba yra iškritusi betampant kompiuterį. Paprastai visi vaizdo plokštės gedimai būna programiniai.
  • Kompiuteriui trūksta spalvų. Jei kompiuterio ekranas atrodo miglotas, visų pirma reiktų apsidairyti aplink ir įsitikinti ar realus pasaulis matomas vienam akies taškui skiriant bent 32 bitus. Esant blankiam aplinkinio pasaulio vaizdui, reiktų kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą.

Kiekvienam vaizdo plokštės modeliui reikalinga tik jam skirta tvarkyklė (driver). Jei monitoriuje spalvos blankios ir piktogramos darbalaukyje yra dramblio didumo, tai reiškia, kad neįdiegtos vaizdo plokštės tvarkyklės.

  • Kaip tiksliai nustatyti, kokia vaizdo plokštė įmontuota į kompiuterį? Galima pasakyti kad geras technikas net vidurnaktį pažadintas pasakytų kokia vaizdo plokštė yra jo kompiuteryje. Deja yra ne visai taip, nes jis pasakytų ne tik tai, bet ir kokias vaizdo plokštes turi jo artimieji ir giminaičiai. Vaizdo plokštė gana svarbus įtaisas. Jei nežinote kokia vaizdo plokštė piešia vaizdą jūsų kompiuteryje, derėtų niekam labai nesireklamuoti ir tai išsiaiškinti kartą ir visiems laikams. Yra daugybė būdų. Galima surasti garantinius dokumentus ir pažiūrėti, bet knistis po stalčius kvaila, geriau užmesti akį į kompiuterio ekraną. Paleidus kompiuterį pirmas baltas užrašas juodame fone paprastai ir būna vaizdo plokštės pavadinimas pvz.: GeForce GTX 560

Apibendrinant vaizdo plokštes galima teigti, kad jei kompiuteriu nežaidžiami žaidimai, tiks ir gerai veiks bet kokia vaizdo plokštė. Visi nesklandumai paaiškėja pradėjus žaisti. Tiksliau, gal būti ir neteks pradėti, nes žaidimai gali visai nepasileisti. Šiuolaikinių žaidimų grafika yra tobula, kai žaidimų pabaisos gauna per snukius, neužtenkam, kad nuo smūgio joms ištykštų seilės, kraujas, bet nuo seilių ir kraujo dar turi atsispindėti šviesa, kuri krinta mažiausiai iš mažiausiai keturių pusių. Tokie ir panašus efektai kraupiai apkrauna vaizdo plokštę, procesorių, perpildo atmintinę.